Terenowe informacje obywatelskie

"Ulica" SiewnaW piątek (12 VIII br.) od popołudnia do późnego wieczoru uczestniczyłem w spotkaniach z mieszkańcami  i  zainteresowanym oraz zapoznawałem się z ich problemami (dwa z nich wydaje się, że będą usunięte do końca sierpnia. Na wszystkie problemy zareagowałem i rozeznałem możliwość usunięcia przeszkód.

Biegonice: Wczoraj  (już późnym wieczorem) mieszkańcy Biegonic oprowadzali mnie po drogach i ulicach objętych inwestycją kanalizacyjną i wodociągową. Głównym problemem jest fakt, że inwestycje prowadzone są jednocześnie i możliwość wyjścia do pracy czy do sklepu czasem bywa nierealna. Mieszkańcy zdają sobie z tego sprawę i wiedzą, że inwestycja jest dla nich potrzebna jednak apelują o to, aby jak blokuje się jedno dojście do ulicy Węgierskiej, to żeby drugie było drożne i tyle. Przykładem są ulice Siewna i Towarowa (wczoraj właściwie pieszo nie do przejścia). W tej sprawie jeszcze raz poproszę prezesa dr Krzysztofa Głuca o takie prowadzenie działań (mieszkańcy rozumieją, że trudny teren i aura nie sprzyja) , aby mieszkańcy mogli w okresie inwestycji „jakoś egzystować”. W sprawie drożności dla pieszych poproszę również panią prezydent Bożenę Jawor  o to, aby przejście przez tereny szkolne do ulicy Węgierskiej (obecnie wakacje-najczęściej zamknięte wejście) było stale otwarte.

Przetakówka: Zgłaszany do mnie przez wielu spacerowiczów naszego miasta problem z zablokowanym przejściem wzdłuż brzegu potoku Łubinka na wysokości ulicy Zdrojowej przedstawiłem obecnemu właścicielowi posesji. Otóż, ogrodzenie przylega do nasypu mostu i do barierek uniemożliwiając w ten sposób przejście (po ostatnich wysokich stanach potoku przejście pod mostem z wypłukanymi dołami jest praktycznie niemożliwe). Właściciel zgodził się z potrzebą zmian i obiecał udrożnić przejście.

Przetakówka – Roszkowice: Po wielu zgłoszeniach oraz po wypadku drogowym polegającym na ścięciu przez samochód słupa energetycznego usytuowanego bezpośrednio przy wąskim odcinku tejże ulicy, uzyskałem wstępną zgodę właścicieli terenu na odsunięcie słupa o jeden metr od ulicy w głąb działki. Słup znajduje się przy rozwidleniu ulicy Zdrojowej z jej bocznym odpowiednikiem zwanym Wichrowe Wzgórza. Taki układ pozwoli uniknąć dalszych uderzeń w owego słupa samochodami i zwiększy bezpieczeństwo na tym odcinku.

Przygotował Grzegorz Fecko

Materiały foto autor.