SĄDECZANIN: Fecko zbojkotuje uroczystość: Za bardzo szanuję Szkaradka!

Fecko zbojkotuje uroczystość: Za bardzo szanuję Szkaradka!

Kategoria: Wiadomości 12-07-2014, 16:26 Źródło: sadeczanin.info

We wtorek (15 lipca) odbędzie się uroczysta sesja Rady Miasta Nowego Sącza z jednopunktowym programem: wręczenie Kazimierzowi Pazganowi tytułu Honorowego Obywatela Miasta Nowego Sącza. Na stuprocentową obecność rajców przewodniczący Jerzy Wituszyński nie może jednak liczyć.

– Nie wybieram się na sesję, bo za bardzo szanuję pana Andrzeja Szkaradka za jego niezłomną, okupioną więzieniami walkę o wolną Polskę – mówi Grzegorz Fecko.

Radnego z Przetakówki oburzyły pogróżki Pazgana pod adresem szefa sądeckiej Solidarności, że mu wytoczy proces za naruszenie dóbr osobistych i zażąda w sądzie 5 mln zł odszkodowania.

– To wygląda na zastraszanie i próbę kneblowania ust. Pan Szkaradek miał prawo wyrazić swoje wątpliwości w kwestii uhonorowania pana Pazgana zaszczytnym tytułem
– uważa Fecko.

Jak już wielokrotnie informowaliśmy, sprawa nadania prezesowi „Konsoplu” najwyższego sadeckiego wyróżnienia wywołuje wielkie emocje.

Przeciwko uchwale Rady Miasta (5. radnych, głównie z PO, nie wzięło udziału w głosowaniu) , podjętej w kwietniu br., zaprotestowało miesiąc później dwudziestu byłych więźniów politycznych w latach 80., wskazując na podejrzenie uwikłania Pazgana we współpracę ze służbami specjalnymi PRL, na co wskazują dokumenty IPN. W imieniu sygnatariuszy listu otwartego w tej sprawie do radnych i prezydenta wystąpił na konferencji prasowej Andrzej Szkaradek.

O związkach K. Pazgana z tajnymi służbami PRL dwukrotnie pisała „Gazeta Polska”. Przedsiębiorca z Kamionki Wielkiej stanowczo zaprzecza oskarżeniom, twierdząc, że nie tylko nie był tajnym współpracownikiem SB o pseud. Docent i beneficjentem PRL, ale wręcz można go nazwać ofiarą systemu komunistycznego, gdyż Partia tępiła przedsiębiorców.

We wtorek laudację na cześć prezesa „Konsoplu” ma wygłosić wnioskodawca kwietniowej uchwały, radny Grzegorz Dobosz, szef sądeckiego WKU, który przed ostatnimi wyborami samorządowymi przyznał się do współpracy z WSI.

W programie uroczystej sesji RM jest ponadto wystąpienie nowego Honorowego Obywatela Miasta Nowego Sącza i przemówienie Ryszarda Nowaka. Ma być dostojnie i uroczyście, dlatego nie zapomniano także o akcencie muzycznym. Po wszystkim odbędzie się spotkanie w Biznes Klubie przy ul. Zielonej, jak czytamy w zaproszeniu podpisanym przez przewodniczącego Wituszyńskiego i prezydenta Nowaka.

Co nasi Czytelnicy o tym sądzą?
Prowadzimy sondę z pytaniem: „Czy Kazimierz Pazgan zasłużył na tytuł Honorowego Obywatela Miasta Nowego Sącza?”.

(HSZ)
Fot. własne.
Na zdjęciu: Grzegorz Fecko

Źródło: http://www.sadeczanin.info/wiadomosci,5/fecko-zbojkotuje-uroczystosc-za-bardzo-szanuje-szkaradka,61452#.U8FJqUDuO8w