Turniej o Puchar Radnego Miasta Nowy Sącz

 • Turniej o Puchar Radnego Miasta Nowy Sącz Grzegorza Fecko zakończył zmagania II Edycji Nowosądeckiej Ligii Szóstek Piłkarskich rozgrywanych na obiekcie Jezuickiego Centrum Edukacji w Nowym Sączu.

  W Lidze występowało dziewięć drużyn. Poziom rozgrywek był bardzo wysoki o czym świadczą wyniki spotkań. Po szesnastu kolejkach w lidze triumfowała drużyna Joga Bonito wyprzedzając o trzy punkty Fides et Ratio. Na trzecim miejscu jak przed rokiem uplasował się zespół DAKO, kolejne miejsca zajęły odpowiednio drużyny World Boys, Kingz, Santos, FC JCE, Gol Sport i TKKF Dąbrówka.
  Królem strzelców został Łukasz Fałowski (Fides) z 42 bramkami na koncie. Najlepszym bramkarzem został Paweł Słaby, a najbardziej fair na boisku był Dariusz Kmiecik (obaj Joga).
  Natomiast w sobotę (29.06.2013) na zakończenie odbył się Turniej o Puchar Radnego Miasta Nowy Sącz Pana Grzegorza Fecko. W tym turnieju wystąpiły drużyny ligi oraz trzy zespoły z poza. Łącznie było 10 drużyn. Po emocjonujących rozgrywkach grupowych, w których swoją grą zaskoczyły nie faworyzowane drużyny do półfinałów awansowały Joga Bonito, TKKF Dąbrówka, TeleKostka oraz Holio.
  W meczach półfinałowych nie było już niespodzianek bowiem do finału awansowała Joga oraz TeleKostka.
  W meczu o 3 miejsce jak i w finale o zwycięstwie decydowały rzuty karne, po których na trzecim miejscu uplasowała się TKKF Dąbrówka, drugim TeleKostka, a zwycięstwo odniosła jak i w lidze Joga Bonito.
  Warto dodać, że zwycięzca turnieju oprócz pucharów i nagród otrzymał bonifikatę w wysokości 50% wpisowego na III Edycję NLSP, która startuje już końcem sieprnia 2013 roku na którą serdecznie zapraszamy wszystkie chętne zespoły.Turniej i ligę przygotował Dawid Cempa.
  Końcowa tabela (liga – wiosna 2013)
  1. Joga Bonito
  2. Fides et Ratio
  3. DAKO
  4. World Boys
  5. Kingz
  6. Santos
  7. FC JCE
  8. Gol Sport
  9. TKKF Dąbrówka

 • Zespoły biorące udział w turnieju:
  DAKO
  Holio
  Knorki
  TeleKostka
  Gol Sport
  Santos
  World Boys
  Joga Bonito
  TKKF Dąbrówka
  Kingz
  1 miejsce: Joga Bonito
  2 miejsce: TeleKostka
  3 miejsce: TKKF Dąbrówka
  4 miejsce: Holio

  Przygotował Wojciech CempaTekst i zdjęcia Wojciech Cempa