Dzień Dziecka – festyn, mecz i otwarcie boiska

W dniu dzisiejszym przed festynem dla dzieci uroczyście otworzyliśmy boisko dla KS Przetakowka. W otwarciu udział wzięli Prezydent Jerzy Gwiżdż (dzięki Niemu pozyskaliśmy zgodę i środki na plantację terenu), Ojciec Piotr Matejski SJ – kapelan naszego kubu (poświęcił obiekt i pobłogosławił uczestników), Poseł na Sejm RP Arkadiusz Mularczyk, Pani  Dorota Goławska (nadzorowała plantację terenu pod boisko), Pan Paweł Badura (MOSiR pomógł naszemu klubowi w wykończeniu płyty i w zamontowaniu urządzeń), Przewodniczący osiedla i szef klubu Pan Stanisław Słaby. Uroczystość rozpoczęliśmy minutą ciszy ku pamięci śp. Stanisława Zelka (wieloletniego i szanowanego działacza z Przetakówki), który znalazł miejsce pod boisko i jako pierwszy zainicjował potrzebę budowy takiego obiektu. Prezes Słaby i Pan Prezydent wygłosili okolicznościowe mowy po czym symbolicznie przecięliśmy wstęgę. W uroczystości uczestniczyli również zastępca przewodniczącego Pana Marian Kolczak (włożył duży wkład w prace przy budowie) oraz pan Krzysztof Gozdecki przedstawiciel LOK.

Szczęśliwie na czas festynu dla dzieci pogoda oszczędziła deszczu i można było z rodzinami bawić się na wolnym powietrzu. Dzieci uczestniczyły w wielu zabawach i konkursach. Był kiełbaski, słodycze , lody i napoje. Bardzo atrakcyjne były pokazy sprzętu straży pożarnej w pobliskiej strażnicy oraz pokazy ratownictwa medycznego – dzieci brały czynny udział w ćwiczeniach.

Na koniec rozegrano towarzyski mecz piłki nożnej pomiędzy KS Przetakówka a naszymi sąsiadami – reprezentacją straży pożarnej. Po zaciętym boju (w drugiej połowie w strugach ulewnego deszczu) Przetakówka pokonała gości 6 do 2.

Grzegorz Fecko

Materiały foto; autor oraz Grzegorz Cisoń