Ratujmy przedsiębiorców i miejsca pracy!

W ostatnim czasie dużo się mówi o ratowaniu  miejsc pracy i o pobudzaniu przedsiębiorczości. Jednak często wypowiedzi i intencje kierowane są w kierunku na który nie ma się wpływu. Poruszony problem parkingów w Nowym Sączu w centrum miasta rzuca światło na zakres, na który lokalnie mamy wpływ i możemy coś zrobić. Trzeba tylko chcieć. W związku z kolejną jakże uzasadnioną i pełną argumentów interwencją sądeckich przedsiębiorców  zwróciłem się do Pana Prezydenta Ryszarda Nowak o rozwiązanie tego problemu. Naprawdę, rozwiązanie jest proste (poniżej również skan przytoczonej prośby):

Interpelacja złożona na piśmie,  27 luty 2013, Szanowny Pan Ryszard Nowak, Prezydent Miasta Nowego Sącza

Wracając kolejny raz do potrzeby przywrócenia parkingu na ulicy Piotra Skargi (przynajmniej w godzinach od 8.00 do 15.00), zwracam się do Pana Prezydenta Ryszarda Nowaka, aby przychylił się do uprzejmej prośby (pismo z dnia 22 II 2013)   kilkudziesięciu przedsiębiorców skierowanej na   Pańskie ręce a do wiadomości Rady Miasta.

Szanowny Panie Prezydencie, przytoczone w piśmie  przez przedsiębiorców argumenty nie można  ignorować. Wiele lokali po likwidacji parkingu świeci pustkami  i to jest faktem. Za tymi lokalami kryją się zlikwidowane firmy i utrata pracy dla wielu pracowników. Proces ubożenia handlu, usług i działalności trwa nadal. Przed  wieloma firmami i wieloma ludźmi mającymi tam pracę stoi widmo bankructwa i utraty pracy. Czy w tak trudnym okresie globalnego kryzysu stać nas na taką znieczulice  i łatwość w przyczynianiu  się poprzez likwidację parkingu do dławienia przedsiębiorczości i likwidacji tym samym miejsc pracy? Wiem, na globalną koniunkturę nie mamy wpływu, jednak Pan Prezydent swoją decyzją może przywrócić odebraną szansę do rozwoju przedsiębiorczości i chronienia miejsc pracy w części Starego Miasta w naszym mieście.  Zaproponowane godziny (do 15.00) funkcjonowania parkingu  nie będą przeszkadzały w rozładowywaniu szczytu komunikacyjnego, który występuje po godzinie piętnastej.

Z poważaniem, Grzegorz Fecko