Informacje obywatelskie

W ostatnich dniach widoczne są pracy przy upiększaniu przedmieścia na wysokości obwodnicy Witosa przed nową strażą pożarną. Teraz widać, jak ładna może być te okolica zwłaszcza dla wjeżdżających gości i turystów od strony Krakowa. Przypomnę, że w tej sprawie interpelowałem do Prezydenta jakiś czas temu. Mam nadzieję, że tak jak było w interpelacji również i dalsza część w otoczeniu rozdzielni energetycznej oraz w okolicy „Aleksandrówki” poddana zostanie uporządkowaniu. Efekt dotychczasowych prac robi duże wrażenie, dotychczas w tym miejscu był wręcz śmietnik. Wywieziono z tego miejsca wiele odpadów a dzikie chaszcze usunięto. Teraz w tym miejscu będzie trawa i krzewy. W czasie jak robiłem zdjęcie przechodzień zasugerował ustawienie tam kilku ławeczek? – Dobry pomysł!

Na odcinku ulicy Dojazdowej od strony spółdzielni mieszkaniowej zamontowano pod koniec zeszłego tygodnia dodatkowe słupy i lampy oświetleniowe, których w tym miejscu brakowało, tym bardziej, że niebezpieczne skrzyżowanie było niedoświetlone.

Na powstałej płycie boiska na Przetakówce widoczna jest już okazała murawa. W przyszłym roku późną wiosną będziemy mogli przetestować warunki  grając w piłkę. Wszystkim zaangażowanym w sprawę, Władzom Miasta  i dobroczyńcom serdecznie dziękujemy!

Grzegorz Fecko

Materiały foto – autor