Z forum SSC

Podział Małopolski na regiony w polityce śmieciowej, źródło: http://kwk.vot.pl/

@neeo
A propos składowiska, oczywiście jego technologia zapewne się nie zmieni. Spalarni też nie będzie. Jeśli chodzi o planowany Regionalny Zagład Zagospodarowania Odpadów, to na mój wniosek władze Sp. Nowej przygotowały krótki informator: https://grzegorzfecko.pl/2011/11/nova-informuje/
Zapraszam do lektury

Co do zapachów, to też słyszałem o Wiedniu (jako przykładzie), że nic nie czuć. Teoretycznie RZZO nie powinien smrodzić na dalsze odległości. Jednak mieszkańcy, z którymi spotkałem się w środę boją się przejeżdżających śmieciarek – ich ilość wzrośnie. Podobne obawy mają co do technologi obróbki odpadów. Myślę, że dojdzie do realizacji mojej propozycji , aby można było odwiedzić podobny zakład już funkcjonujący i wyrobić sobie pogląd.

I jeszcze jedno. Pamiętam obecnie funkcjonujące składowisko na początku. Nic nie było czuć. Smród pojawił się po przekroczeniu pewnej masy krytycznej, po tym czasie wiemy już co to znaczy mieszkać koło śmietniska (mam na myśli odległości przekraczające nawet 500m).

@quaku2
W tym roku musimy dostosować prawo śmieciowe. Więc jest nadzieja, że w tej okoliczności nikomu nie będzie się chciało wynosić śmieci do lasu. I tak trzeba będzie zapłacić więc nikomu nie będzie się ten proceder opłacał. Małopolska jest już podzielona, u nas w jednym obszarze jest Nowy Sącz, nowosądeckie i gorlickie. Co do spalarni to pałeczkę w tej sprawie przejęły Gorlice, nam zostaje składowisko i ewentualnie zaplanowany RZZO.

Więcej na: http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=429025&page=804

Grzegorz Fecko