Debata publiczna Sądeczan

Foto: Urszula

Jeszcze nie tak dawno kiedy nie byłem radnym marzyło mi się w naszym mieście, aby planowane rozwiązania poprzedzane były debatą na forum naszego grodu na łamach prasy, internetu, spotkań z mieszkańcami itp. Mam satysfakcję, że moja działalność oraz komunikowanie się z mieszkańcami wpłynęła na taką okoliczność. Oczywiście nie dysponuje tak rozległym zasięgiem jak nasze sądeckie media, jednak informację o mojej działalności i moich inicjatywach przedostają się nieśmiało do mieszkańców miasta bezpośrednio przez moją stronę internetową radnego oraz pośrednio przez portale i prasę. Oczywiście liczyć się musiałem z  krytyką i wiem, że muszę ją znosić godnie. Wśród wielu głosów poparcia bądź dezaprobaty odczuć da się dyskusję, wymianę poglądów, uszlachetnianie wizji naszego miasta i wielu innych proponowanych rozwiązań, o które mi chodziło.

Oczywiście odbieram wiele informacji i opinii na „kontakt” od odwiedzających moją stronę internautów, są to również telefony, sms’y i oczywiście rozmowy bezpośrednie ze spotkań zorganizowanych z mieszkańcami, działaczami osiedli oraz tak po prostu w rozmowie na ulicy. Wszystkie opinie Wasze traktuję z uwagą i  atencją, wszelkie informacje i propozycję weryfikuję na miejscu tak, aby wystąpienia moje i działania były merytoryczne, realne i korzystne dla miasta. Nie będę przytaczał tutaj wielkiego forum jakie się wytworzyło wokół mojej interpelacji z 17 maja br. na Sądeczaninie http://www.sadeczanin.info/aktualnosci/art/18590 , aby nie powtarzać, ale przytoczę wypowiedź przesłaną na moją pocztę poprzez stronę od pani Katarzyny (nazwisko i kontakt do mojej wiadomości):

„Treść wiadomości: Panie Grzegorzu super pomysł, mieszkam w Biegonicach codziennie dojeżdżam do pracy stojąc w korkach. Przede mną i za mną sznur samochodów a w nich tylko kierowca a w autobusach MPK puste miejsca. Chętnie wezmę udział w zaproponowanym przez pana projekcie .”

Cieszę się, że mimo iż moja strona jest tak krótko (niespełna jeden miesiąc), to mogę liczyć na państwa aktywność poprzez przekazywania opinii, propozycji i potrzeb do realizacji. Liczę na to, że poprzez to medium oraz inne środki komunikowania się będę mógł być dla państwa pomocny i przede wszystkim skuteczny.

Oto przykład interwencji – komentarza pana Stefana (nazwisko i kontakt do mojej wiadomości) poprzez sms’a odnośnie mojej interpelacji opublikowanej na stronie i przekazanej jeszcze wczoraj, która dotyczy nieznośnych rajdów i rozjeżdżania wałów nad Dunajcem przez różne pojazdy: „ja tu chcę motor kupić, aby na ryby jeździć a radny chce zabronić? – oczywiście intencją mojej interpelacji (tak odpowiedziałem) nie jest zabronić jeździć po międzywalu, tylko powstrzymać rajdy zagrażające letnikom i zabronić  niszczenia wałów, które mają chronić nas od wielkiej wody.

Dziękuję za aktywność i opinię na forach sądeckich portali, przede wszystkim na SSC – http://www.skyscrapercity.com/tags.php?tag=nowy+s%26%23261%3Bcz oraz za interwencje bezpośrednie do mnie, zapraszam i pozdrawiam. Razem możemy więcej!

Grzegorz Fecko