Roboty w najbliższym czasie

Dzisiaj przeprowadziłem rozmowy z osobami odpowiedzialnymi za prace przy drogach. Po rozmowach w Urzędzie Miasta  ustaliliśmy, które potrzeby zgłoszone do mnie przez mieszkańców zaplanowane są na najbliższy czas.

Udało się wpisać do działań następujące prace:

  • Remont wjazdu na ulicy Zdrojowej  do ulicy bocznej Zdrojowej (na przeciw bramy Boconia) oraz przyległego doń chodnika,
  • Wykonanie  nawierzchni asfaltowej na początku ulicy Warzywnej na wysokości Media Markt,
  • Oznakowanie dzikiego skrzyżowania na końcu ulicy Głowackiego i uliczki wjazdowej na nowy bazar z łącznikiem z ulicą Tarnowską. W miejscu tym dochodzi do wielu niebezpiecznych sytuacji komunikacyjnych i wymuszeń pierwszeństwa,
  • Na przystanku miejskiej komunikacji przy ulicy Tarnowskiej planuje się wykonanie chodnika,
  • Utwardzenie ulicy Hasiora (pamiętamy z poprzednich moich wpisów o czynie społecznym zdesperowanych mieszkańców tej ulicy).

Ponadto prowadzę intensywne rozmowy w sprawie położenia nowej nawierzchni asfaltowej na zniszczonym odcinku ulicy Zdrojowej, która przejęła ruch z zablokowanej osuwiskiem ulicy Bobkowskiej. Dla powodzenia owej inwestycji niezbędne będzie przekazanie niewielkiego terenu przez właścicieli działek przyległych tak aby droga miała minimalny parametr. Rozważany jest również wariant położenia asfaltu bez poszerzenia. W tym miejscu istnieje dodatkowy problem słupa energetycznego, który stoi w drodze. Dotychczas władze zakładu energetycznego z tą sprawą robią problem i nie można nadal przenieść lokalizacji słipa mimo zgody właścicieli działki.

Grzegorz Fecko