Bieżące tematy w Radiu Kraków

Zapraszam na wywiad z moim uczestnictwem w radiu Kraków, byłe gościem u pana  redaktora Sławomira Wrony. Grzegorz Fecko

PS. Auto-sprostowanie: inwestycja stadion, parking i ratusz będzie budowana na zasadzie powierzenia powołanej do tego spółce

Źródło: http://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/nowy-sacz/prezydent-ludomir-handzel-musi-cos-udowodnic/

fot. S. Wrona   Na ostatniej sesji, radni zgodzili się na powołanie spółki celowej, która ma się zająć przygotowaniem i realizacja obu inwestycji. Zadaniem spółki ma być również zapewnienie finansowania dla obu przedsięwzięć. Jednym z pomysłów jest kredyt w wysokości 80 mln zł.Zdaniem Grzegorza Fecko, to dobra decyzja a teraz z postępu przygotowań i samej budowy będzie można rozliczać prezydenta Ludomira Handzla.

– Nie mogłem zrozumieć większościowej opozycji w radzie, dlaczego blokowali ten pomysł – mówi radny Fecko. – Teraz podejmujemy projekt uchwały i będziemy rozliczać prezydenta, żeby to dobrze zrobił. Będziemy też pomagać w niektórych kwestiach, np. przy zmianach planu przestrzennego ale to prezydent ma teraz coś do udowodnienia. Harmonogram obu zadań nie jest jeszcze określony. Wstępne deklaracje mówią jedynie, że stadion i nowy urząd mogą powstać jeszcze w tej kadencji samorządu. W rozmowie z Radiem Kraków radny Grzegorz Fecko odniósł się też do komentarzy, według których prezydent i jego obóz unikają dyskusji o ewentualnej podwyżce opłat za odbiór odpadów. Zdaniem radnego wzrost cen jest nieunikniony ale ich wysokość i zasady pobierania opłat wymagają dyskusji. Ważną kwestią będzie na przykład ustalenie kosztów odbioru odpadów zielonych. Radny Fecko opowiada się za tym, by promować zagospodarowywanie odpadów zielonych we własnym zakresie. Ich odbieranie ma się wiązać z dodatkowymi kosztami. Będzie ich można uniknąć budując np. kompostowniki czy też wykorzystując skoszoną trawę lub opadłe liście jako naturalny nawóz.

Cała rozmowa z radnym Grzegorzem Fecko w załączonym pliku.

Sławomir Wrona

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *