Radny chce zmiany loga Nowego Sącza. Jego ród sam zamiast „łapki” używa… [WIDEO]


Radny Grzegorz Fecko apelował na ostatniej sesji by dotychczasowe logo Nowego Sącza zamienić na takie, które naprawdę kojarzy się z miastem na przykład ze św. Małgorzatą w roli głównej. Jego ród sam zamiast „łapki” już od kilku tygodni używa własnego loga. Jest tu miejsce dla całej Sądecczyzny, z którą Nowy Sącz jest ściśle związany i dla naszej rodzimej parzenicy.


Wiele osób mówi, że Sądecczyzna bez Nowego Sącza pewnie by sobie świetnie poradziła, ale Nowy Sącz bez Sądecczyzny już na pewno nie. Dlatego tym mocniej trzeba pielęgnować ten wzajemny związek. Co to ma do loga? Według radnego Grzegorza Fecko różnie różnym ta „łapka” się kojarzy, ale najważniejsze jest to, że niemal nikomu nie kojarzy się z Nowym Sączem. A hasło do loga przyklejone „Nowy Sącz dobre wróży” wielu nie przekonało.

Zobacz też: Oto nowy herb Nowego Sącza! Zobacz jak wyglądają smok i św. Małgorzata

Grzegorz Fecko uważa zatem, że najwyższa pora na zmiany. Tym bardziej, że na ostatniej sesji radni uchwalili oficjalny herb Nowego Sącza ze św. Małgorzatą i smokiem w roli głównej. Przy okazji radny wraz z rodziną postanowili po swojemu dać wyraz lokalnemu patriotyzmowi i właśnie wprowadza w życie własny symbol rodu Fecków, sądeczan z dziada pradziada.

Skąd tam się wzięła parzenica i Roszkowice? Posłuchajcie sami.

ES e.stachura@sadeczanin.info Film: Krzysztof Stachura