Rowerem bezpiecznie przez całe miasto!

Na ostatniej Sesji RM NS we WNIOSKU do Pana Prezydenta (tekst poniżej) po raz kolejny poruszyłem temat ścieżki pieszo – rowerowej w ciągu ulic Witosa i Pieczkowskiego jako łącznik już funkcjonujących na obwodnicy północnej oraz ulicy Piłsudskiego. W odpowiedzi otrzymałem dobrą odpowiedź. Zatem czekamy! 🙂

Radny G. Fecko zgłosił wniosek do Pana Prezydenta jak stwierdził nieco okołobudżetowy, a chodzi najogólniej sprawę ujmując o budżet obywatelski i budżet miasta Nowego Sącza. Przypomniał, że w poprzednim roku w budżecie obywatelskim jednym z projektów był projekt dotyczący ścieżki pieszo – rowerowej wzdłuż ulicy Witosa jak również ulicy Pieczkowkiego, który uzyskał dość sporą liczbę głosów mieszkańców miasta. Dodał, że ten projekt, ta inwestycja jest bardzo logiczna i potrzebna ponieważ połączy kilka pięknych kilometrów nowej obwodnicy ścieżki pieszo – rowerowej z kontynuacją następnie na ulicę Prażmowskiego i dalej na ul. Piłsudskiego. Zaznaczył, że ten projekt nie wszedł do zadań w ramach budżetu obywatelskiego ale wszedł do puli zadań budżetu miasta na rok 2016 po czym, okazało się że z przyczyn proceduralnych, przetargowych „spadł” z tego budżetu, a do tegorocznego budżetu obywatelskiego mieszkańcy nie mieli szans go przedłożyć i w tym roku zapewne już nie będzie wykonany pomimo, iż był w budżecie miasta na ten rok. Następnie poprosił, aby Pan Prezydent określił co z tą ścieżką pieszo – rowerową dalej będzie, tym bardziej że miasto wydaje dość duże pieniądze choćby przez Tour de Pologne na promocję zdrowego trybu życia, na promocję korzystania z rowerów na mieście natomiast ewidentnie konieczne jest połączenie tych ciągów. Zapytał, co Pan Prezydent o wspomnianej inwestycji myśli. Dodał, że to też będzie pewna strategia tych osiedli przyległych Zabełcza, Przetakówki czy Kochanowskiego aż po Sucharskiego.

Prezydent Miasta R. Nowak w odpowiedzi stwierdził, że nie będzie ukrywał, że to jest jeden z priorytetów, które chciałby zrealizować.”

Grzegorz Fecko