V Dzień Dziecka na Przetakówce (sadeczanin.info)

Źródło: sadeczanin.info,


Grubo ponad 200 dzieci bawiło się w niedzielne popołudnie na stadionie KS Przetakówka przy ulicy Witosa w Nowym Sączu. Już po raz czwarty imprezę z okazji Dnia Dziecka zorganizował Zarząd Osiedla Przetakówka.

I tym razem nie zabrakło mnóstwa ciekawych konkursów i różnego rodzaju zawodów sportowych m.in. tradycyjnie strzelanie z karabinku pneumatycznego do tarczy i tzw. biatlonówek, rzut granatem na celność, rzut lotkami, strzały piłką na małe bramki, slalom sprawnościowy z łyżka a na niej piłeczką, malowanie na asfalcie.

Imprezę uświetnił pokaz ratownictwa medycznego, pokaz sprzętu strażackiego nie zawiedli funkcjonariuszem Sądeckiej Policji oraz dzielnicowa Straży Miejskiej, która przeprowadziła ciekawe konkursy.

Po raz pierwszy byli obecni młodzi strzelcy pod dowództwem sierż. Barana z pokazem umundurowania, uzbrojenia oraz wyposażenia wojskowego. Dużą atrakcją cieszyła się ogromna zjeżdżalnia, pod którą ustawiały się kolejki. Organizatorzy zadbali o pełne żołądki milusińskich serwując kiełbaski z grilla, drożdżówki, napoje i lody.

Nad całością czuwał Zarząd Osiedla Przetakówka na czele z przewodniczącym Stanisławem Słabym oraz jego zastępca Marianem Kolczakiem i Józefem Sobczakiem. Z mikrofonem tym razem nie rozstawał się zawodowy drużba weselny członek ZO Paweł Fecko który wspaniale prowadził całość imprezy.

Już stało się tradycją że na zakończenie imprezy odbywa się mecz piłkarski gdzie w tym roku drużyna IPA Nowy Sącz (Policja ) zmierzyła się z Państwową Strażą Pożarną w Nowym Sączu. Okazały puchar ufundowany przez przewodniczącego ZO tym razem powędrował do sądeckiej Policji, która pokonała 3:2 PSP.

Imprezę należy zaliczyć do bardzo udanych gdyż frekwencja była rekordowa co zasługą był przepiekana pogoda. Organizatorzy dziękują sponsorom m.in. piekarni  i masarni Zdrój, firmie Koral za przepyszne lody oraz firmie Wiśniowski która przekazała wiele słodyczy. Bracia Paweł i Grzegorz Fecko zafundowali jak zwykle słodycze i napoje.

(s), fot. Grzegorz Fecko

Galeria zdjęć