PO kończy kampanię z przytupem

4W piątek, 14 listopada sądeckie struktury Platformy Obywatelskiej oficjalnie zakończyły swoją kampanię wyborczą.

Na spotkaniu pojawiła się komisarz UE Elżbieta Bieńkowska, współautorka Kontraktu Terytorialnego dla Małopolski, czyli specjalnej umowy pomiędzy rządem a samorządem województwa dotyczącej realizacji najważniejszych inwestycji w regionie. Zagadnięta tuż przed wejściem na salę przez jedną z dziennikarek, jak jej się dzisiaj jechało do Nowego Sącza odpowiedziała: Jechało się nie tak źle, ale wiem do czego pani pije. Mianowicie do pewnych decyzji związanych z budową nowej drogi do Nowego Sącza. Mam nadzieję, że jak za kilka lat się spotkamy, to będę mogła powiedzieć już, że jechało się bardzo szybko i bardzo wygodnie.

W krótkiej rozmowie z dziennikarzami pani komisarz podkreśliła również, że wszystkie programy terytorialne, także ten małopolski będą finansowane ze środków europejskich, a także krajowych i regionalnych. – Kontrakt został przyjęty przez Radę Ministrów i nie można go już zmienić, odwrócić. Na szczęście! – mówiła Elżbieta Bieńkowska.

Później zasiadła w pierwszym rzędzie z posłami i samorządowcami by obejrzeć i wysłuchać jak zmieniała się Sądecczyzna przez ostatnie kilka lat. – Obwodnica Muszyny, Podegrodzia, rozwój Forum Ekonomicznego, Festiwalu Biegowego, Hospicjum Sądeckiego. To wszystko jest naszym udziałem. Jesteśmy dumni z dokonań oraz tego, kto wokół nas jest, kto nas wspiera. Naprawdę mamy świetne listy, świetnych kandydatów. Naprawdę mamy się czym pochwalić i możemy jeszcze bardzo wiele zbudować i dobrych rzeczy dla naszego regionu uczynić – przekonywał lider listy PO do Sejmiku Leszek Zegzda.

3Wtórował mu marszałek województwa Marek Sowa, który na koniec swojego wystąpienia zaznaczył, że obecny prezydent miasta Nowego Sącza Ryszard Nowak, dał się poznać przez ostatnie lata jako osoba „wyjątkowa”. – Nigdzie go nie ma, nigdzie nie jeździ, ma zero ambicji, nie chce mu się pracować. Sącz nie zasługuje na takiego prezydenta. Sącz zasługuje na zmianę. Zasługuje na prezydenta młodego, ambitnego, na prezydenta, który będzie się włączał w proces modernizacji Małopolski. Platforma Obywatelska ma takiego kandydata. Grzegorz Fecko dał się poznać z takiej strony – mówił Marek Sowa zbierając gromkie brawa z sali.

Sam kandydat w swoim przemówieniu podkreślił, że ostatnia kadencja Ryszarda Nowaka była mizerna. – Dziś widzimy na własne oczy, że przez 4 lata inne miasta potrafiły osiągnąć tak wiele, a Nowy Sącz stał w miejscu. A jak mówi chińskie przysłowie, kto stoi w miejscu ten się cofa. Ryszard Nowak zafundował nam regres. 16 listopada jest jednak szansa, by to zmienić, by również w Nowym Sączu władzę objęli ludzie pełni zapału, ludzie, którzy nie będą mówili, że się nie da czegoś zrobić. Nowy Sącz musi nadrobić ten stracony czas – przekonywał Grzegorz Fecko.

Głos podczas spotkania nieoczekiwanie zabrał także znany przedsiębiorca Kazimierz Pazgan. – Jak dobrze wiecie w zasadzie nie uczestniczę w tego typu spotkaniach, ponieważ biznes jest apolityczny, ale dzisiaj tutaj jestem i jestem szczęśliwy. Dzisiaj tutaj jestem i mówię dziękuję. Dziękuję za to, co zrobiliście dla sądeckiego biznesu. Ten kontrakt będzie realizowany. Co to dla nas oznacza nie muszę mówić. To są nowe tysiące miejsc pracy, to jest niezwykła łatwość w komunikacji ze światem – mówił właściciel firmy Konspol Holding deklarując jednocześnie swoje poparcie w nadchodzących wyborach dla kandydatów PO.

Na koniec spotkania organizatorzy przygotowali miłą niespodziankę dla pań. Elżbiecie Bieńkowskiej wręczono stylową torebkę z lachowskim sercem, a pozostałym uczestniczkom słynne już w regionie – czerwone małopolskie korale.

ROSS

5
3
4

 

2
1