Odszpecić nasze miasto!

W trakcie ostatniej sesji Rady Miasta Nowego Sącza  (30 X 2012) złożyłem dwie interpelacje dotyczące estetyki naszego miasta. Zapraszam do zapoznania się z treścią:

W nawiązaniu do estetyzacji miasta zgłaszam następujące interpelację:

  1. Panie Prezydencie, wiemy, że problem chaotycznie rozmieszczonych reklam o dużych wymiarach w Nowym Sączu powraca przez lata i do dziś jest nie rozwiązany. Zdaję sobie z tego sprawę, że i w tym momencie pewnie nic się nie zmieni. Jednak proszę o interwencję w sprawie trzech dużych reklam widzianych przez podróżujących ulica Tarnowską z Góry Zabełeckiej w kierunku centrum. Otóż, owe reklamy przysłaniają piękną panoramę starej części naszego miasta i szpecą przez to otoczenie. Proszę o ustalenie czy te reklamy umieszczone są legalnie, jeśli legalnie to kto wydał na to zgodę. Docelowo proszę o doprowadzenie do likwidacji z tego widokowego miejsca takich instalacji. W załączniku przesyłam dokumentację zdjęciową.
  2. Kilka miesięcy temu złożyłem interpelację w sprawie potrzeby uporządkowania otoczenia nowopowstałej siedzimy Straży Pożarnej przy ulicy Witosa. Cieszę się, że niedawno uporządkowano otoczenie straży po stronie zachodniej (za co dziękuję). Widać jaki to przyniosło pozytywny efekt. Pozostała jeszcze część od strony rozdzielni energetycznej, tam w pobliżu ruchliwej ulicy uczęszczanej przez turystów jadących do Krynicy panuje obraz bałaganu i zaniedbania. Zgłaszam potrzebę kontynuacji działań porządkujący ten teren, które wpłyną pozytywnie na opinie podróżnych o naszym mieście.

Grzegorz Fecko

Foto: autor