Informacje

Komisja Rewizyjna

Dzisiaj  na posiedzeniu Komisji Rewizyjnej Rady Miasta Nowego Sącza zgłosiłem jako wniosek propozycję, aby wszystkie placówki oświatowe i instytucje w Nowym Sączu podległe Prezydentowi poddać analizie ekonomicznej pod względem wydatków na cele administracyjne tychże placówek. Koledzy z komisji przyjęli moją propozycję. Jeśli Rada Miasta zaakceptuje ową propozycję będzie można na przestrzeni lat (np. 10) porównać wydatki placek na ogrzewanie, zużytą energię elektryczną itp. Oczywiście wartości przeliczymy na metraż, kubiki i ilość uczniów. Jestem przekonany, że wynik analizy pomoże nam określić gdzie można szukać w oświacie oszczędności i porównać placówki nie koniecznie z kosztem płac dla nauczycieli, którzy skarżą się na dużą presję polityczną i medialną.

Rekompensata dla Przetakówki

Dzisiaj po raz kolejny spotkałem się z prezydentem Ryszardem Nowakiem. Nawiązując do moich wcześniejszych interpelacji, prezydent uznał, że w dzielnicy Przetakówka jako rekompensatę za uciążliwości związane z funkcjonowaniem  Składowiska Odpadów Komunalnych (po remoncie ulicy Dojazdowej oraz dokończeniu odcinka na ulicy Warzywnej w minionym roku) zaplanował na obecny rok remonty ulicy Zdrojowej na odcinku Głowackiego- Hallera oraz remont ulicy Paderewskiego. Zaplanowana wstępnie jest również wymiana nawierzchni na ulicy Zdrojowej (newralgiczny odcinek) 150 m przed i około  150 m za pętlą autobusową linii 28 – jednak te działania uzależnione są od wcześniejszego przeniesienia linii energetycznej (obecnie w tej sprawie finalizowany jest już projekt).

Akcja zima!

Dzisiaj po opadach śniegu przyjmowałem wiele interwencji od mieszkańców i przekazywałem je do kompetentnych instytucji w sprawie pilnego odlodzenia ulic Zdrojowej i Librantowskiej – obydwie na odcinkach o niebezpiecznym charakterze górskim. W imieniu mieszkańców dziękuję za reakcję.

Komunikacja miejska

Nadal trwają rozmowy i prace nad skierowaniem linii autobusowej tak, aby przystanki jej były blisko bazaru na ulicy Głowackiego oraz przebiegały blisko szkół : podstawowej i gimnazjum przy ulicy Szkolnej (ulokowanie owej linii blisko szkół dotyczy młodzieży z Tarnowskiej i Warzywnej oraz ich okolic , tak aby młodzież nie musiał się przesiadać na niebezpiecznym skrzyżowaniu Tarnowska/Paderewskiego).

Grzegorz Fecko